Dzień Ziemi

            Od 1970 roku 22 kwietnia obchodzimy Dzień Ziemi.  Do Polski  Dzień Ziemi trafił dopiero 1990 roku. Od tej pory co rok jest on obchodzony w całej Polsce. Obchody tego święta przyczyniają się do zwiększenia świadomości, jaki wpływ wywieramy na środowisko i co można z nim zrobić. Każdego roku mężczyźni, kobiety i dzieci zbierają śmieci, sadzą drzewa, oczyszczają rafy koralowe, szlaki turystyczne, pokazują filmy, podpisują petycje i planują lepszą przyszłość naszej planety. Co roku bardziej przyglądamy się środowisku przyrodniczemu naszej najbliższej okolicy. Obserwujemy zmiany,  jakie  w nim nastąpiły. Tych zmian nie unikniemy, ale szukajmy nowych walorów przyrodniczych naszego na najbliższego środowiska. Taki cel miał konkurs fotograficzny oraz wystawa zorganizowana  w tym roku szkolnym z okazji Święta Ziemi. Prace uczniów zostały  nagrodzone. Uczniowie w swoich pracach utrwalili najciekawsze walory przyrodnicze naszej miejscowości – Aleksandrii.

Galeria zdjęć

Małgorzata Jeziorowska