WYSTAWA FOTOGRAFICZNA W ZS-P W ALEKSANDRII

           W dniach 30 maja- 2 czerwca br. mieszkańcy Aleksandrii oraz wszyscy zainteresowani mieli możliwość obejrzeć  efekty pracy prowadzonej w ramach szkolnego projektu „ Znani- nieznani”, będącego realizacją działań ujętych w rządowym projekcie „Bezpieczna +”. W Zespole Szkolno- Przedszkolnym  odbyła się wówczas prezentacja, której celem było przybliżenie sylwetek mieszkańców Aleksandrii oraz poznanie ciekawych miejsc rodzimej miejscowości. Zasadniczym elementem pokazu była wystawa fotografii, przygotowania przez nieformalnie działającą i współpracującą ze szkołą  grupę Martens, uczniów i absolwentów szkoły w Aleksandrii  oraz mieszkańców miejscowości. Amatorom fotografii udało się dotrzeć do wielu aleksandryjskich rodzin, poznać  pasje i zainteresowania, a ich wizerunki utrwalić na fotografiach. Podczas wernisażu można było również nabyć katalog zawierający prezentowane zdjęcia uzupełniony o  ilustracje znanych dzieł malarskich nawiązujących do przedstawionych w nim fotografii. Rozszerzeniem  wystawy była projekcja reportaży autorstwa młodych dziennikarzy ze szkolnej telewizji „ Aleksandrus”  oraz działającego w naszej placówce koła dziennikarskiego dokumentujących wywiady i spotkania ze znanymi mieszkańcami, społecznikami, przedstawicielami władz samorządowych oraz lokalnych organizacji pozarządowych.

GALERIA ZDJĘĆ

                  Karina Bekus