Etwinning project „At a European table”

          Uczniowie klasy V wraz z opiekunem p. Joanną Lewandowską od początku września realizują międzynarodowy projekt eTwinning „At a European table”. Partnerami projektu są Grecja, dwie szkoły z Ukrainy, dwie z Turcji, dwie szkoły z Polski, dwie włoskie, Słowacja, dwie szkoły z Litwy, Belgia, Hiszpania, Rumunia i Wielka Brytania.

       Projekt będzie realizowany przez cały rok szkolny, a każdego miesiąca partnerzy będą wykonywać samodzielnie lub we współpracy z partnerami wyznaczone zadania. Wszelkie działania projektowe oscylują wokół tematu „jedzenie”, a uczestnicy będą m.in. wspólnie projektowali logo przy użyciu artykułów spożywczych, poznają zasady savoir vivre przy stole, skomponują zdrowe posiłki, zaprezentują piosenkę na temat wartości odżywczych czy też wymienią się przepisami danego kraju.

         Pierwsze zadanie – prezentacja grupy i szkoły na wspólnym padlecie za nami. Aktualnie przygotowujemy prace, które złożą się na wspólne logo projektu.

Propozycję logo w naszym wykonaniu znajdziecie Państwo pod poniższym linkiem:

https://www.youtube.com/watch?v=C-R84ldZ7rc

           Przed nami wiele ciekawych i wymagających zadań, na które już się cieszymy. Wykonując je, mamy szansę rozwijać się językowo oraz poznawać i wykorzystywać nowoczesne technologie. A tematyka zdrowego jedzenia jest nam bardzo bliska, gdyż jest też tematem przewodnim naszego projektu realizowanego dzięki English Teaching „Healthy English”. Oba projekty się uzupełniają, więc wiedza i umiejętności zdobyte dzięki obu projektom będą pełniejsze i lepiej wykorzystane.

                                                                                              Joanna Lewandowska