Wycieczka do filharmonii i centrum „Zodiak”

            Dnia 17 października b.r. przedszkolaki z grupy starszej wybrały się do filharmonii i centrum „Zodiak”.

Dzieci uczestniczyły w audycji muzycznej zatytułowanej „Triki w poszukiwaniu dziecięcej muzyki”. Podczas spotkania poznały brzmienie kilku instrumentów, tj. fortepianu, skrzypiec, gitary elektrycznej. W trakcie audycji dzieci przeniosły się w świat znanych im bajek, opisanych muzyką, a później bardzo chętnie odgadywały z jakich bajek pochodzi dana muzyka.

            Kolejnym punktem naszego wyjazdu było centrum „ Zodiak”, w którym to odbyły się warsztaty edukacyjne pt: „Żaba czy ropucha”. Przedszkolaki w trakcie prezentacji poznały, jak odróżnić żabę od ropuchy, a z klocków K’ nex stworzyły model żaby. Na koniec spotkania dzieci uczestniczyły w warsztatach plastycznych tworząc opaskę na głowę (żabę).

GALERIA ZDJĘĆ

Tatiana Nocoń