Piramida żywnościowa

            Kolejne zajęcia w ramach projektu „Healthy English” za nami. Podczas spotkania z panią dietetyczką Aleksandrą Kulisiewicz poznaliśmy wszystkie grupy żywnościowe oraz zasady zdrowego odżywiania się. Dowiedzieliśmy się też, jak wygląda zmodyfikowana niedawno piramida żywnościowa i co stanowi jej podstawę. Najważniejsza jest aktywność fizyczna, a tuż za nią spożywanie warzyw i owoców. Czubek piramidy stanowią tłuszcze, co oznacza, że te produkty powinniśmy spożywać w ograniczonych ilościach, aczkolwiek one również są niezbędne dla naszego organizmu, gdyż witaminy A, D, E i K rozpuszczają się właśnie w tłuszczach. Podsumowaniem tego spotkania były zajęcia, na których poznaliśmy nazwy grup spożywczych (nabiał, węglowodany, tłuszcze, owoce i warzywa) w języku angielskim, a następnie, podzieleni na grupy, stworzyliśmy piramidę żywnościową po angielsku.

GALERIA ZDJĘĆ

Uczniowie klasy 5