Spotkanie z Mikołajem w Zagrodzie Edukacyjnej „Stefanówka”

         11 grudnia uczniowie klasy I odwiedzili Zagrodę Edukacyjną „Stefanówka” w Nowej Szarlejce.

         W oczekiwaniu na Mikołaja na dzieci czekało wiele interesujących atrakcji. Pierwszaki miały okazję zapoznać się z historią adwentu oraz tradycjami, obrzędami i lokalnymi zwyczajami związanymi z Bożym Narodzeniem. Dowiedziały się m.in.:  czym był „ podłaźnik”,  co robił snop zboża w dworach szlacheckich i wielu innych ciekawostek.

      Kolejnym punktem wycieczki było oglądanie zwierząt w gospodarstwie, dzięki temu spotkaniu dzieci mogły łatwiej przyswoić sobie wiedzę na temat życia zwierząt. Po czasie spędzonym na świeżym powietrzu, uczniowie zostali zaproszeni na słodki poczęstunek.

      Następnie dzieci uczestniczyły w warsztatach manualnych, na których własnoręcznie wykonały stroiki świąteczne, które mogły zabrać do swoich domów.

         Jednak najważniejszym punktem programu było spotkanie z Mikołajem. Zniecierpliwione pierwszaki  nie mogły doczekać się chwili, w której otrzymają wyczekiwane prezenty. Wycieczka do „ Stefanówki” należała do udanych, dostarczyła dzieciom wiele pozytywnych emocji, jak również wzbogaciła ich wiedzę na temat historii Bożego Narodzenia.

GALERIA ZDJĘĆ

Tatiana Nocoń