What’s your favourite food?

W trakcie zajęć projektowych, odbywających się dzięki programowi English Teaching, zajmujemy się zarówno rozwojem językowym, jak i nabywaniem umiejętności praktycznych. Nasze ostatnie zajęcia upłynęły pod hasłem „Muffins”.

Piekliśmy pyszne i zdrowe muffinki z 4 różnymi nadzieniami: pieczarki, ser, zielony groszek; soczewica, ser, jajka; jabłka i cynamon oraz z nutellą. W trakcie, kiedy nasze muffinki piekły się w piecu, postanowiliśmy wykorzystać nowoczesne technologie. Używając telefonów komórkowych i tabletów, zrobiliśmy głosowanie na temat „What’s your favourite food?”, wykorzystując aplikację do głosowania MENTIMETER. Wynik nie był dla nas wielkim zaskoczeniem, kiedy okazało się, że słowem najczęściej wpisywanym przez głosujących piątoklasistów było słowo „pizza” i ono pojawia się w chmurze wyrazowej na środku wielkimi literami. Zabawa miała na celu utrwalenie poznanego słownictwa oraz poznanie swoich upodobań kulinarnych. A tak się składa, że na warsztaty wypiekania własnoręcznie zrobionej pizzy udajemy się do Katowic. Warsztaty będą odbywały się w języku angielskim.

GALERIA ZDJĘĆ

Joanna Lewandowska