Spektakl  pt.: ,, POLSKIE  MIASTA  W  BAŚNI  I  LEGENDZIE”

        29 stycznia 2019r. uczniowie klasy I i II naszej szkoły wraz z wychowawcami wyjechali do Klubu Politechnik  w Częstochowie , gdzie obejrzeli przedstawienie teatralne pt.,, Polskie miasta w baśni i legendzie”.  Repertuar wykonany został przez aktorów z Teatru Współczesnego w Krakowie i stanowił przegląd informacji o znanych polskich miastach.  Na scenie pojawiała się warszawska syrenka, Król Popiel, Bazyliszek, poznańskie koziołki oraz toruńskie pierniki. Widzowie podróżowali  po miastach wraz z pewną wycieczką zwiedzającą  muzeum, w którym działy się niesamowite rzeczy.  Mieli możliwość  w magiczny sposób przenieść się w czasie do różnych wspaniałych miejsc  poznając charakterystyczne symbole i historie najpiękniejszych polskich miast.

     Takie podróże nie tylko dają dzieciom radość, ale przede wszystkim wzbogacają wyobraźnię, a także są okazją do zadumy, refleksji oraz marzeń.

GALERIA ZDJĘĆ

Longina  Jeziorska