ZIMOWISKO MAŁE CICHE 2019

        Tradycyjnie, w drugim tygodniu ferii zimowych, uczniowie Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Aleksandrii wyruszyli na obóz narciarski zorganizowany przez U.L.K.S. ALEX w ALEKSANDRII. Tak się składa, że odbywa się on corocznie w niezwykle urokliwym miejscu. To oczywiście bajkowe MAŁE CICHE. Można odnieść wrażenie, że czas się tam zatrzymał, a w naszym ulubionym ośrodku „Tatry” zawsze można liczyć na rodzinną atmosferę i domową kuchnię Pani Teresy oraz szefa kuchni- Pana Józka.

        Małe Ciche to miejscowość, w której mieszka na stałe mniej niż 500 osób. Oczywiście, w sezonie miejscowość ożywa dzięki przybywającym do niej miłośnikom białego szaleństwa, jednak to nadal spokojna i cicha wieś, rozciągnięta na skraju Tatrzańskiego Parku Narodowego, blisko lasów i stoków narciarskich. W Małym Cichym znajduje się nowoczesna stacja narciarska, odpowiednia zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych narciarzy, z której korzystaliśmy codziennie, a dowoził nas do niej „skibusik”, który wyruszał spod samych drzwi ośrodka. Przez pięć dni, przy pięknej pogodzie, doskonaliliśmy jazdę na nartach i snowboardzie. Wieczory spędzaliśmy na wspólnych grach i zabawach, przy góralskim ognisku, a także podziwiając krajobrazy okolicy. Czas bardzo szybko mijał. Na zakończenie naszego pobytu odbyły się zawody narciarskie na profesjonalnie przygotowanej trasie. Zwycięzcy w poszczególnych kategoriach otrzymali medale i dyplomy, których rozdanie nastąpiło podczas uroczystego „podsumowania” obozu. Ostatni dzień przeznaczyliśmy na regenerację i relaks. Udaliśmy się na wycieczkę do Zakopanego i na Termy Chochołowskie, gdzie zażywaliśmy masaży i kąpieli w gorących źródłach. Wszystko, co dobre szybko się kończy, już z niecierpliwością odliczamy czas do następnego wyjazdu w nasze piękne góry.

       Pragnę podziękować całej kadrze za wspaniałą opiekę i troskę o podopiecznych, Panu dyrektorowi ZS-P w Aleksandrii oraz Urzędowi Gminy Konopiska za okazaną pomoc przy zorganizowaniu aktywnego wypoczynku dla dzieci i młodzieży.

GALERIA ZDJĘĆ

                                                                                                                Wojciech Krauze