Warsztaty kulinarne z native speaker’em

            Niezwykłą przygodę kulinarną przeżyli uczniowie klasy V, którzy realizując projekt Healthy English w ramach programu English Teaching, mieli okazję uczestniczyć w warsztatach kulinarnych prowadzonych w języku angielskim. Zajęcia odbyły się w Katowicach w Kid’s Kitchen, a zostały poprowadzone w języku angielskim. Młodzi kucharze przygotowali swoją własna pizzę, wedle oryginalnej receptury i własnych upodobań. Przy okazji podszlifowali język angielski, poznali słownictwo związane z przygotowaniem pizzy, nazwy przyborów kuchennych oraz zwroty używane przy stole. Zgodnie stwierdzili, że nigdy żadna pizza nie smakowała im tak, jak ta samodzielnie upieczona. W czasie, kiedy jedna grupa uczniów przygotowywała pizzę, druga miała warsztaty i pokazy sztuki iluzjonistycznej. Poznali sztuczki magików, mogli je też wypróbować przed kolegami. Zajęcia sztuki magicznej poprowadził w języku angielskim nauczyciel międzynarodowej szkoły z Katowic. Na zakończenie, po sporej dawce dobrego jedzenia i zabawy magią, uczniowie obserwowali, jak powstaje origami. Bogatsi o nowe umiejętności i wrażenia, uczniowie klasy V wrócili do domów, by zaprezentować rodzinie magiczne sztuczki i upiec pizzę.

GALERIA ZDJĘĆ

                                                                                                                      Joanna Lewandowska