EUROWEEK Duszniki Zdrój

            Przez pięć majowych dni uczniowie klas V i VI uczestniczyli w warsztatach językowych w Dusznikach Zdroju. Warsztaty z wolontariuszami z całego świata, którzy mają za zadanie pomagać uczestnikom w poszerzaniu ich horyzontów w zakresie różnych kultur oraz podnosić umiejętności w międzynarodowym środowisku. W tym celu doświadczeni i wyselekcjonowani w wieloetapowej rekrutacji wolontariusze przekazują informacje z zakresu historii, ekonomii, kultury i tradycji swoich krajów w nowoczesny i interaktywny sposób. W celu podniesienia umiejętności społeczno – komunikacyjnych uczestników, w programie odnaleźć można zadania w oparciu o naukę współpracy i budowania zespołu, a także warsztaty językowe, odgrywanie ról, prezentacje, rozmowy motywacyjne czy symulacje dyskusji publicznych.

            Dodatkowo, aby podnieść sprawność intelektualną i kreatywność uczestników obozu językowego, program obejmuje różnorodne warsztaty z zakresu rozwiązywania problemów, zarządzania grupą, kreatywności i wielu innych.

            Uczestnicy obozu twierdzą, że było to pięć fantastycznych dni, wypełnionych warsztatami językowymi, świetną zabawą i nowymi wyzwaniami, w towarzystwie ciekawych ludzi. Nauczyli się, jak budować zespół oraz jak nim skutecznie zarządzać, jak współpracować w grupie, jak się komunikować, pokonując bariery językowe. A wszystko to pod przykrywką dobrej zabawy i humoru.

            Zdołaliśmy też zwiedzić ZOO w Opolu oraz Muzeum Papiernictwa w Dusznikach Zdrój. Z wielką chęcią i przyjemnością wrócimy tam w kolejnym roku.

GALERIA ZDJĘĆ

                                                                                              Joanna Lewandowska