Wycieczka do Przybynowa

           17 czerwca klasy I i II udały się  na wycieczkę edukacyjną do Agrogospodarstwa „Pod Skałką” w Przybynowie. Pierwszym punktem wycieczki był udział w warsztacie edukacyjnym „Skąd się bierze mleko”? Dzieci mogły własnoręcznie zrobić masło, które później zjadły ze świeżym chlebem.

            Kolejnym punktem wycieczki było oglądanie zwierząt w gospodarstwie. Uczniowie mogli dowiedzieć się jak karmić i dbać o takie zwierzęta jak wielbłąd, daniele, kozy, alpaki i wiele innych.

            Podczas wyjazdu dzieci zwiedziły skansen wsi jurajskiej, gdzie mogły obejrzeć jak mieszkało się w chacie z XIX/XX w. oraz zobaczyć ekspozycję dawnych sprzętów i maszyn używanych w gospodarstwie domowym.

            Na koniec zjedliśmy kiełbaski z grilla i zadowoleni, choć zmęczeni wróciliśmy do szkoły.

GALERIA ZDJĘĆ

Tatiana Nocoń