VI Szkolny Turniej Rummikub

Tuż przed ostatnim dzwonkiem, 18 czerwca 2019 r. odbył się w naszej Szósty  Turniej Rummikub. Ta emocjonująca i wciągająca gra, autorstwa Ephraima Hertzano cieszy się wśród naszych uczniów ogromną popularnością. Rummikub to nie tylko świetna zabawa, ale także bezstresowy sposób nauki i utrwalania działań matematycznych oraz trening logicznego myślenia i planowania. Najmłodsi ćwiczą pamięciowe dodawanie, poznają  kolejność występowania po sobie liczb, a także utrwalają  oznaczenia cyfr arabskich.  Starsi zdobywają kolejne stopnie wtajemniczenia gry.

W tym roku w turnieju udział wzięło 40 uczniów Szkoły Podstawowej. Zmagania odbyły się w dwóch kategoriach wiekowych: klasy I – II SP i IV – VII SP.  Wśród najmłodszych uczestników I miejsce zajęła Anastazja Sikora, II miejsce  – Amelia Skwara i III miejsce – Patrycja Herman.  W kategorii klas IV – VII najlepszy wynik uzyskała Nikola Gondro, II miejsce – Anna Kuras, a III miejsce zajął Szymon Maruszczyk. Tytuł Mistrza szkoły podczas tegorocznej edycji zdobył Szymon Maruszczyk.

Wszyscy uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i drobne upominki, a najlepsi dodatkowo nagrody ufundowane przez Radę Rodziców.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy. Pozostałych uczniów gorąco zachęcamy do poznania tej emocjonującej gry i wzięcia udziału w turnieju za rok.

GALERIA ZDJĘĆ

 

Lidia Bissinger