eTwinning project

            Kolejny rok szkolny i kolejne projektowe wyzwanie przed nami. Klasa VI jest jednym z partnerów kolejnego zaaprobowanego już projektu międzynarodowego eTwinning „Change of Habits”. W realizację zaangażowani są też uczniowie z Portugalii, Francji, Ukrainy, Włoch i Turcji. Celem projektu jest uświadomienie młodzieży, że nawet niewielkie zmiany w codziennych nawykach żywieniowych mogą przynieść ogromne korzyści. Ale nie tylko o sposób odżywiania tu chodzi, ale o zmiany dotyczące sposobu życia całej rodziny, o ruch, kondycję fizyczną, o wspólne spędzanie czasu całą rodziną na świeżym powietrzu, podczas aktywności fizycznych. I będzie to, mam nadzieję, okazja, by zaktywizować całe rodziny. Nauczymy się też czytać etykiety produktów spożywczych, zwracając baczną uwagę na składniki szkodliwe i niewskazane dla naszego zdrowia. Przez kolejne miesiące będziemy realizować zadania, efekty publikując na TwinSpace projektu oraz stronie naszej szkoły. Projekt będzie też podbudową innowacji pedagogicznej, realizowanej na zajęciach z wychowawcą w kl. VI, języku angielskim i zajęciach dodatkowych.

                                                                                   Joanna Lewandowska