Mistrzowie szachownicy

02.10.2019 roku w Konopiskach odbył się Turniej Igrzysk Młodzieży Szkolnej Powiatu Częstochowskiego w szachach. W turnieju wzięło udział sześć drużyn. Został on rozegrany systemem kołowym, tempem dziesięć minut na zawodnika. W zawodach brały udział czteroosobowe drużyny. Po zaciętej rywalizacji, drużyna w składzie: Dawid Binek, Adrian Wróż, Szymon Maruszczyk i Marianna Jaskólska zajęła pierwsze miejsce. W klasyfikacji indywidualnej pierwsze miejsce na pierwszej, drugiej i trzeciej szachownicy zajęli Dawid Binek, Adrian Wróż oraz Szymon Maruszczyk, na czwartej szachownicy Marianna Jaskólska uplasowała się na trzecim miejscu. Nasi uczniowie zakwalifikowali się do kolejnego etapu turnieju.

W tym samym dniu został również rozegrany Turniej Igrzysk Dzieci Szkolnych Powiatu Częstochowskiego. W tej kategorii udział wzięło pięć drużyn. Po długiej rywalizacji, drużyna, w której skład weszli uczniowie naszej szkoły: Michał Solecki, Błażej Anioł, Lena Sitek oraz Pauliny Wolska, zdobyła pierwsze miejsce przed zawodnikami z Lelowa i Mstowa. W punktacji indywidualnej pierwsze miejsce na pierwszej szachownicy zajął Michał Solecki, natomiast na drugiej i trzeciej szachownicy Błażej Anioł i Lena Sitek zajęli 3. miejsce, a na czwartej szachownicy Paulina Wolska uplasowała się na miejscu pierwszym. Również w tej kategorii nasza drużyna zakwalifikowała się do dalszych rozgrywek.

Wszystkim zawodnikom serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów na dalszych etapach zawodów.

GALERIA ZDJĘĆ

 

                   Dawid Binek