Pasowanie pierwszoklasistów w ZS-P w Aleksandrii

     Dnia 14 października, w Zespole Szkolno – Przedszkolnym im. J. Kochanowskiego  w Aleksandrii, obchodziliśmy potrójne święto. Uczciliśmy Dzień Patrona, Dzień Edukacji Narodowej oraz przyjęliśmy do szkolnej społeczności uczniów klas pierwszych. Był to wyjątkowy dzień, ponieważ w tym roku szkolnym, mamy dwie klasy pierwsze.

     W uroczystościach tych wzięli udział zaproszeni goście. Pani Sekretarz Gminy Barbara Ankowska – Lis w imieniu Pana Wójta Jerzego Żurka złożyła życzenia wszystkim nauczycielom. Wyróżnionym pedagogom wręczyła nagrody Wójta Gminy Konopiska za całoroczną pracę. Zostały również wręczone nagrody dyrektora.

     Dzieci z klas starszych powitały radośnie pierwszaków,  zaś pierwszoklasiści uroczyście wyrecytowali wiersze i zaśpiewali wesołe piosenki.

Po wypowiedzeniu słów przysięgi, Pan Dyrektor pasował naszych milusińskich na uczniów Zespołu Szkolno-Przedszkolnego im. J. Kochanowskiego w Aleksandrii. Była to bardzo podniosła chwila.

      Gdy część oficjalna dobiegła końca, dzieci dostały prezenty, dyplomy, legitymacje szkolne oraz rożki obfitości ze słodkościami. Pani sekretarz wręczyła upominki. Wraz z wychowawcami i rodzicami udali się do klas na dalsze świętowanie.

GALERIA ZDJĘĆ

                                                                                          A. Kościelniak-Blukacz