EUROWEEK W MIĘDZYGÓRZU 17-21.10.2019

            15 uczniów z klasy VIII Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Aleksandrii miało okazję uczestniczyć w pięciodniowym obozie językowym Euroweek w Międzygórzu. Jednak zanim dotarliśmy do uroczego o tej porze roku Międzygórza, zwiedziliśmy po drodze Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu, a w profesjonalnym studiu nagrań mieliśmy możliwość nagrać piosenkę zespołu Lady Pank „Mniej niż zero”. Przy okazji wizyty w studiu nagrań poznaliśmy możliwości techniczne sprzętu  znajdującego się na jego wyposażeniu oraz ciekawą pracę reżysera dźwięku.

            Przez 5 październikowych dni oprócz doskonalenia kompetencji językowych, rozwijaliśmy umiejętność pracy w grupie, poszerzaliśmy nasze horyzonty w zakresie różnych kultur, pracowaliśmy nad budowaniem zespołu, odgrywaniem ról, prezentacją oraz rozwijaliśmy umiejętności komunikacyjne.

            Program podnosi nie tylko sprawności intelektualne i kreatywność uczestników, ale obejmuje też warsztaty i zadania z zakresu rozwiązywania problemów, zarządzania grupą, stereotypów, uczy krytycznego myślenia, co z kolei pozwala na analizę pozyskanych informacji.

            A wszystko to po angielsku i poprzez dobrą zabawę dzięki pełnym entuzjazmu i radości życia wolontariuszom z całego świata.

      A że pogoda nam dopisała, wykorzystywaliśmy każdą chwilę między zajęciami na spacery po okolicy. Przywieźliśmy ze sobą nowe przyjaźnie, dużo energii i chęci do uczenia się języków obcych, bo one otwierają nam nowe możliwości.

GALERIA ZDJĘĆ

 

                                                                                              Joanna Lewandowska