II BIEG NIEPODLEGŁOŚCI W ALEKSANDRII

         9 listopada 2019r w sobotę odbył się II Bieg Niepodległości w  Aleksandrii. Biegacze , głównie mieszkańcy  Aleksandrii, stanęli przed linią startową, aby przez swoją pasję  do sportu, życia i wolności uczcić rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

         Bieg –  to symbol wolności, która najtrafniej wyraża  wdzięczność dla naszej Niepodległej – pozwólmy jej więc biec i trwać…

         Biegowi towarzyszyła wyjątkowa atmosfera. Uczestnicy zanim przystąpili do linii mety, ustawili się przed budynkiem Z S-P w Aleksandrii by przy uroczyście podniesionej fladze państwowej odśpiewać Mazurka Dąbrowskiego. W tym wyjątkowym wydarzeniu brało udział 92 uczestników, najstarszy uczestnik biegu liczył 69 lat, a najmłodsza uczestniczka zaledwie 2,5 miesiąca.

         Trasy biegowe były podzielone wg  kategorii wiekowych: grupa najmłodsza – przedszkolaki i kl. I-III miała do pokonania trasę biegnącą ulicami: Orlikową – Dworską – Strażacką ( odcinek ok.1km).

         Uczniowie kl. IV- VIII, młodzież i dorośli przemierzali  Aleksandrię  ulicami:  Orlikową – Zieloną- Dworską – Strażacką (odcinek ok.3,5 km). Podczas biegu uczestnicy byli dopingowani przez kibiców, których napotykali na odcinkach pokonywanych tras. Na linii mety zawodnicy byli  mile witani gromkimi brawami oraz mogli posilić się kubkiem zmineralizowanej wody.

    Po tak wyczerpującym biegu   na uczestników  czekał poczęstunek , który został przygotowany  na placu parafialnym przez panie z KGW. Największą frajdą dla najmłodszych były kiełbaski, które można było samodzielnie upiec przy ognisku. Na starszych uczestników biegu czekała gorąca kawa, herbata oraz żur staropolski.

Całą uroczystość uświetniła  ceremonia udekorowania ,,mistrzów biegu”, którzy z rąk ks. Jacka Szczeciny i dyr. Pawła Bekusa otrzymali pamiątkowe medale  i dyplomy.

Wyróżnieni zostali:

W kategorii przedszkolaki i uczniowie kl.I-III, Przedszkole:

DZIEWCZYNKI : I m. Alicja Dróżdż

CHŁOPCY:  I m. Jan Banaszewski, II m. Wojciech Janusiak

Kl. I -III

DZIEWCZYNKI : I m. Amelia Skwara, II m. Maja Spyra, III m. Nikola Macherzyńska

CHŁOPCY: I m. Fabian Kregulewski, II m. Kamil Krzak, III m.Oskar Pluta

W kategorii kl. IV -VI

DZIEWCZYNKI: I m. Wiktoria Ziemba, II m. Zofia Mazurkiewicz, III m. Julia Jabłońska

CHŁOPCY :  I m. ex aequo: Błażej Anioł i Tymoteusz Maciejewski,  III m. Patryk Spałek

W kategorii kl. VII- VIII

DZIEWCZYNKI:    I m. Marianna Jaskólska, II m. Kinga Solecka, III m. Wiktoria Krauze

CHŁOPCY:  I m. Cyprian Zeller, II m. Wiktor Winek, III m. Kacper Leszczyński

Kategoria OPEN:

KOBIETY: I m. Magdalena Mańka, II m. Wioletta Spyra, III m. Maja Sikora

MĘŻCZYŹNI: I m. Michał Wilk, II m. ex aequo: Marek Banaszewski i Dariusz Jagusiak, III m. Krystian Drobina

Zrealizowanie całego wydarzenia, które było już po raz drugi zainicjowane przez ks.Proboszcza, nie byłoby możliwe dzięki zaangażowaniu i poświęceniu wielu osób i mieszkańców naszej miejscowości. Szczególne podziękowania należą się: paniom z KGW, Państwu Sobczykom, strażakom OSP w Aleksandrii, nauczycielom oraz pracownikom Z S-P w Aleksandrii a także sponsorom imprezy;

-Rodzinnej firmie wędliniarskiej ALEKSANDRIA,

-Pani Beacie Cuglewskiej  właścicielce sklepu ODIDO,

-Pani Izabeli Lupie – Zając właścicielce sklepu LIVIO.

         Jeszcze raz wszystkim serdecznie dziękujemy i zapraszamy do kultywowania podjętej przez nas inicjatywy w kolejną 102 rocznicę odzyskania  przez Polskę niepodległości.

GALERIA ZDJĘĆ

Beata Nowak