WIZYTA PSZCZELARZA W PRZEDSZKOLU

5 listopada w ramach działań z preorientacji zawodowej w przedszkolu gościliśmy Pana Ryszarda Czaja, który przybliżył dzieciom pracę pszczelarza.

 Przedszkolaki na podstawie ilustracji i zdjęć dowiedziały się jak powstaje miód i jakie jest znaczenie pszczół dla ludzi i środowiska. Dzieci miały możliwość obejrzenia prawdziwych ramek pszczelich z  uli. Oglądały ubiór ochronny oraz narzędzia, którymi posługuje się podczas pracy. Przedszkolaki zdobyły również cenną informację na temat, jak postępować w przypadku użądlenia przez pszczołę. Dodatkowo dzieci mogły obejrzeć wiele pozycji książkowych, w których znaleźć można było praktyczne rady z wykorzystaniem produktów pszczelich. Dowidzieliśmy się także ,że Pan Ryszard Czaja za swoją pasję na polu pszczelarstwa został kilkakrotnie wyróżniony i jak sam powiedział,, Dzisiaj wie ,że bez pszczół byłoby mu trudno żyć”.

Podsumowaniem tego cennego spotkania edukacyjnego była degustacja miodu, którego dzieci z wielką przyjemnością smakowały, znając jego odżywcze właściwości.

GALERIA ZDJĘĆ

                                                                                                         Urszula Cierniak