Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka

We wtorek 19 listopada w naszym Przedszkolu obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka. Przedszkolaki uświadomiły sobie, że podobnie jak dorośli mają swoje prawa, które są zawarte w  Konwencji Praw Dziecka. Wspólnie dyskutowaliśmy o potrzebach i obowiązkach naszych podopiecznych a także o roli rodziców i opiekunów. Przedszkolaki uświadomiły sobie, że wszystkie dzieci na całym świecie mają równe prawe niezależnie od wyznania czy koloru skóry. Nasi Najmłodsi słuchali wiersza  o prawach dziecka oraz nauczyli się piosenki pt. „Dziecka Prawa”. Nie zabrakło wesołych zabaw w kole, wspólnego tańca przy piosence „Wszystkie dzieci nasze są” i malowania pastelami olejnymi.

Jesteśmy przekonani, że nasze Przedszkolaki będą potrafiły w pełni korzystać ze swoich praw a my dorośli będziemy ich bezwzględnie przestrzegać.

GALERIA ZDJĘĆ

Monika Fabiszewska