KRAJOWA I EUROPEJSKA ODZNAKA JAKOŚCI ETWINNING

               Z prawdziwą przyjemnością spieszymy donieść, że projekt realizowany przez cały poprzedni rok przez obecną klasę VI Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Aleksandrii, a noszący tytuł „At a European table” otrzymał najpierw Krajową Odznakę Jakości eTwinning, a teraz również Europejską, z czego jesteśmy niezmiernie dumni.

            Krajowa i Europejska Odznaka Jakości są potwierdzeniem wysokiej jakości zrealizowanego projektu międzynarodowego oraz podkreśleniem dużego zaangażowania koordynatora i uczniów, a także szkoły. Praca nad tym projektem została oceniona jako reprezentująca najwyższy europejski poziom i jest prezentowana w specjalnym miejscu na Europejskim Portalu www.etwinning.net.

            Jesteśmy w trakcie realizacji kolejnego projektu eTwinning „Change of habits” i systematycznie pracujemy nad realizacją zaplanowanych zadań. Uczniowie projektowali już logo projektu (praca Janka Wawrzykowskiego wygrała w głosowaniu wszystkich partnerów na logo całego projektu), tworzyli gry interaktywne, projektowali plakat promujący projekt, tworzyli prezentacje dotyczące spędzania czasu wspólnie z całą rodziną, brali udział w dwóch wideokonferencjach, przygotowywali zdrowe przekąski, stworzyli e-booki na temat zmiany stylu życia, utworzyli interaktywny pinboard, poprzez filmy przedstawiali siebie i swoją miejscowość. Aktualnie projektują kartki świąteczne, które zostaną wysłane do naszych partnerów.

            Jesteśmy dumni z przyznanych odznak, ale także niezwykłego zaangażowania uczniów w pracę dodatkową. Jesteśmy pewni, że ich zaangażowanie przyniesie skutek w postaci większej pewności językowej, podniesienia jego poziomu i wyższej samooceny.

 

                                                                       Koordynator projektu Joanna Lewandowska