Relacja z Wrocławia

16 grudnia 2019 nasza klasa siódma wraz z koleżankami i kolegami z klasy szóstej  wyjechaliśmy do Wrocławia w ramach projektu z Fundacji PZU we współpracy ze Stowarzyszeniem Miłośników Gminy Konopiska „TIIS” – „Otwórz się na Kulturę”. Celem naszej wycieczki był spektakl „Zemsta” w Teatrze Komedia we Wrocławiu oraz Centrum Edukacji Ekologicznej -Hydropolis. Po około czterech godzinach podróży, wraz z naszymi opiekunami Panią Agnieszką Kotarską, Panią Joanną Lewandowską oraz dyrektorem Panem Pawłem Bekusem, dotarliśmy do Wrocławia i udaliśmy się do Teatru Komedia. Przed spektaklem mogliśmy uczestniczyć w ciekawej prezentacji „Nie bój się Zemsty”, przedstawiającej biografię Aleksandra Fredry oraz historię powstania najbardziej znanej sztuki tego autora. W trakcie przedstawienia  widownia  często wybuchała  śmiechem, zwłaszcza gdy na scenie pojawiał się aktor grający sługę Cześnika, Pana Dyndalskiego. Wszyscy zgodnie uznaliśmy, iż był on najśmieszniejszym spośród występujących w sztuce postaci. Szybko stał się więc naszym ulubieńcem i najbardziej oklaskiwanym aktorem po zakończeniu spektaklu.

Po wyjściu z teatru udaliśmy się na rynek, gdzie odbywał się coroczny Jarmark Bożonarodzeniowy obejmujący Plac Solny, rynek i ulice – Oławską i Świdnicką. W trakcie pobytu na rynku mieliśmy czas na zakup pamiątek, wyłożonych na setkach targowisk oraz na zjedzenie małej przekąski.

Ostatnim punktem wycieczki do Wrocławia była wizyta w Centrum Edukacji Ekologicznej- Hydropolis. W tym podziemnym, nowoczesnym muzeum mogliśmy zobaczyć fascynujące filmy i multimedialne instalacje na dziewięciu tematycznych wystawach dotyczących m.in.: zatopionych wraków, interesujących zwierzętach żyjące w wodach naszej planety a także na temat ciekawych faktów dotyczących wpływu wody na  codzienne życie na ziemi. Po wyjściu z Hydropolis udaliśmy się autokaru aby wyruszyć w drogę powrotną do Aleksandrii.

Mam nadzieję, że takich wycieczek w roku szkolnym będzie więcej, albowiem ta dostarczyła nam mnóstwo niezapomnianych wrażeń.

                                                                                     Uczennica kl. VII Iliana Sikora