Walentynki w przedszkolu

14 lutego 2020 roku po raz pierwszy w naszym przedszkolu świętowaliśmy Walentynki. W tym pełnym ciepła, radości i przyjaźni dniu wszyscy doskonale się bawili.

 Przedszkolaki brały udział w różnych muzycznych zabawach, grały w grę planszową oraz rozwiązywały zagadki o tematyce walentynkowej. Dzieci chętnie opowiadały o tym kto jest dla nich ważny i kogo kochają. Rozmawialiśmy również o szacunku i o tym jak należy traktować swoich najbliższych oraz kolegów i koleżanki. Starszaki i Maluszki wspólnie wykonały pracę plastyczną, którą możemy podziwiać na szkolnym korytarzu. Pod koniec spotkania dzieci losowały i wręczały sobie nawzajem wcześniej przygotowane walentynki ze specjalnej walentynkowej skrzynki pocztowej. Dzieci w nagrodę za duże zaangażowanie, otrzymały od swoich pań słodkie lizaki w kształcie serduszek. Wspólna uroczystość zakończyła się dyskoteką.

Dzień św. Walentego miał na celu przede wszystkim zachęcać  dzieci do okazywania uczuć innym osobom i kształtować umiejętności społeczne. Jesteśmy przekonani, że to nam się udało. Dziękujemy.

GALERIA ZDJĘĆ

Monika Fabiszewska