Tłusty czwartek

19 lutego w naszym przedszkolu obchodzony był tłusty czwartek. Głównym zwyczajem w tłusty czwartek jest oczywiście konsumpcja pączków oraz faworków. Tego dnia nie powinno liczyć się kalorii i zjeść przynajmniej jednego pączka. Jeden z przesądów mówi, że kto w ten dzień nie zje choć jednego pączka temu w nadchodzącym roku nie będzie się wiodło. Nasze przedszkolaki powodzenie mają zagwarantowane.

W celu przybliżenia historii tłustego czwartku dzieci obejrzały inscenizacje pt. ,,Pączki i faworki u babci Honorki” w wykonaniu rodziców. W dalszej części obchodów dzieci uczestniczyły w zabawach i grach z elementami kodowania na dywanie. W powyższych zabawach przedszkolaki przyporządkowywały sylwety pączków w różnych polewach do właściwych cyfr, układały kartoniki z ciastkami zgodnie z kierunkiem strzałek na macie oraz uczestniczyły w grze ,,Kto szybciej zbierze pączki”, tym samym doskonaliły kompetencje matematyczne( znajomość cyfr, segregowanie, liczenie, kierunki w przestrzeni). Nie brakowało też konkurencji sprawnościowych z elementem rywalizacji,   z którymi dzieci z łatwością sobie poradziły. Ostatnim punktem obchodów była oczywiście wspólna degustacja pysznych pączków i faworków.

GALERIA ZDJĘĆ

                                                                                                        Urszula Cierniak