KLASA VI W OPERZE ŚLĄSKIEJ W BYTOMIU

03 marca klasa VI miała okazję obejrzeć przedstawienie muzyczne pt. ”Królewna Śnieżka” w Operze śląskiej w Bytomiu. Wyjazd organizowany był w ramach projektu PZU pt. ”Otwórz się na kulturę”.

Uczniowie obejrzeli przedstawienie polskich twórców (Bogdana Pawłowskiego, Witolda Borkowskiego i Stanisława Piotrowskiego), oparte na znanej i wielokrotnie prezentowanej w różnych formach w teatrze baśni braci Grimm.

Od dnia premiery 14 czerwca 1970 roku w Teatrze Wielkim w Łodzi „Królewna Śnieżka” utrzymuje się nieprzerwanie w repertuarze tej sceny. Balet był wystawiany w wielu miastach Polski oraz w kilkunastu krajach Europy. Widzami są nie tylko młodzi ludzie, ale i dojrzała widownia potrafi odnaleźć tu smaczki dla prawdziwego konesera baletu.

Widzowie mieli możliwość podziwiać niezwykłe umiejętności tańca klasycznego, muzykę wykonywaną na żywo i przepiękne stroje. Sztuka grana w trzech aktach była dla młodych odbiorców przykładem kultury w najlepszym wydaniu.

GALERIA ZDJĘĆ

 

                                                                                                       Joanna Lewandowska