Wycieczka do Krakowa

         6 marca uczniowie klas: VII i VIII w ramach projektu Fundacji PZU,,Otwórz się na  kulturę ” realizowanego  w naszej szkole, mieli możliwość wyjazdu do Krakowa, by na scenach krakowskiej opery obejrzeć spektakl pt: ,,Cyrulik sewilski” G. Rossiniego ,wyreżyserowany przez wybitnego  aktora Jerzego Stuhra.

           Piękna muzyka ,świetny scenariusz i  niewyczerpane zasoby teatralnego humoru sprawiły, iż mogliśmy się przenieść w niezwykły świat włoskiej opery.

      Realizatorzy tegoż przedsięwzięcia ,umiejętnie połączyli tradycję z nowoczesnością, nawiązując   do architektury starej Sewilli i zestawiając ją z współczesnym zakładem  tytułowego golibrody, stworzyli przedstawienie pełne życia, lekkie i dowcipne.

         Klasyczne kreacje z elementami zgodnymi z aktualnymi trendami panującymi w modzie w połączeniu z przepięknym śpiewem operowym aktorów wcielających się w role Figaro,  Doktora Bartolo czy przepięknej Rozyny przeniosły widza  w świat opery Rossiniego.

           Po obejrzeniu ,,Cyrulika” , uczniowie wraz z opiekunami udali się na Główny Rynek w Krakowie i korzystając z pięknego słonecznego popołudnia spacerowali ulicami zabytkowego miasta.

            Ten piątkowy wyjazd okazał się kreatywną formą spędzenia wolnego czasu oraz niezapomnianym przeżyciem spotkania ze sztuką.

                                                                                                  Beata Nowak