Projekt „Idź Ty lepiej Koziołeczku, szukać swego Pacanowa!” w przedszkolu

Miło nam poinformować, że w roku szkolnym 2020/2021 nasze przedszkole bierze udział w projekcie „Idź ty lepiej Koziołeczku , szukać swego Pacanowa’.
Głównym założeniem projektu jest wprowadzenie dzieci w świat literatury dziecięcej, promowanie czytelnictwa, wychowanie do wartości , kształtowanie właściwych postaw społecznych, poczucia przynależności narodowej, wzbogacanie ogólnej wiedzy o świecie.

Projekt jest zgodny z zadaniami określonymi w Podstawie Programowej wychowania przedszkolnego, a także wpisuje się podstawowe kierunki realizacji polityki oświatowej państwa w roku szkolnym 2020/2021 – Działania wychowawcze. Wychowanie do wartości, kształtowanie postaw i respektowanie norm społecznych. Projekt swym patronatem objęli: Europejskie Centrum Bajki w Pacanowie; Studio Filmów Rysunkowych w Bielsku – Białej; Muzeum Dobranocek w Rzeszowie; Bliżej Przedszkola; Wydawnictwo MAC; Wydawnictwo Dwukropek.
Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z przygód dzieci z Koziołkiem Matołkiem.

Aneta Pełka