Lekcja inna niż wszystkie w klasie I.

26 listopada 2020 r. w klasie I odbyła się lekcja, w której uczestniczyła częstochowska poetka Joanna Szymańska. Pani Joanna pisze od dzieciństwa, jest autorką kilku tomików wierszy zarówno dla dzieci, jak i dorosłych.

Dla pierwszaków było to niezwykłe wydarzenie, dlatego że pierwszy raz mogły spotkać się z osobą piszącą wiersze dla dzieci. Spotkanie odbyło się pod hasłem: „Jak powstaje książka?”. Nasz gość opowiedział, skąd czerpie inspiracje do pisania oraz przedstawił etapy, które muszą przejść wiersze, aby mogły być wydane w książce, bez błędów i z kolorowymi obrazkami. Podczas lekcji poetka zaprezentowała uczniom kilka wierszy swojego autorstwa.

Na zakończenie naszego wirtualnego spotkania dzieci mogły pobawić się w dobieranie rymów oraz zadawać pytania naszemu gościowi. Bardzo dziękujemy Pani Joannie, że wprowadziła nas w świat swojej poezji oraz za twórcze zajęcia, które urozmaiciły naszą lekcję.

Tatiana Nocoń