Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka

19 listopada obchodziliśmy w przedszkolu Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka, święto ustanowione dla upamiętnienia przyjęcia Konwencji o Prawach Dziecka.

Z tej okazji w grupie starszej i młodszej odbyły się rozmowy przy gazetce tematycznej na podstawie, której dzieci poznały swoje liczne prawa. Przedszkolaki dowiedziały się że każdemu dziecku, niezależnie od jego pochodzenia, miejsca zamieszkania, koloru skóry przynależą prawa dziecka. Dziecko jako istota ucząca, rozwijająca i nabierająca doświadczenia, potrzebuje ochrony, którą powinni zapewnić dorośli. Na zakończenie obchodów przedszkolaki uczestniczyły w zabawie muzyczno-ruchowej oraz wykonały plakaty ,,Prawa dziecka”, które powieszono  jako dekoracja w szatni przedszkolnej.

GALERIA ZDJĘĆ

                                                                                                                             Urszula Cierniak