Teatrzyk kukiełkowy „O rybaku i złotej rybce”

W styczniowym kalendarzu w przedszkolu zaplanowano teatrzyk kukiełkowy pt. ,,O rybaku i złotej rybce”.

Przedszkolaki po krótkim wprowadzeniu wcieliły się w rolę widzów śledząc losy biednego rybaka, który cieszył się z tego co miał, choć było tego niewiele , jego żony ciągle chcącej więcej oraz złotej rybki spełniającej życzenia. Przygotowana scenografia zmieniająca się wraz z kolejnymi wydarzeniami skupiła uwagę dzieci. Po obejrzeniu przedstawienia dzieci dzieliły się swoimi  licznymi spostrzeżeniami i odczuciami oraz wykonały pracę plastyczną.

Bajka uświadomiła naszym wychowankom, że dużą wartością w życiu jest pracowitość  i uczciwość oraz  że trzeba dzielić się z innymi, nie można chcieć wszystkiego dla siebie.

Galeria zdjęć

                                                                                                                                    Urszula Cierniak