Zakończenie roku szkolnego 2020/2021

Zakończenie roku i pożegnanie ósmej klasy to szczególny dzień. Uczniowie po raz ostatni mają możliwość zaprezentowania się przed Dyrekcją, Gronem Pedagogicznym, Radą Rodziców, rodzicami i młodszymi koleżankami i kolegami. 

Uroczystość zakończenia roku szkolnego to również moment podsumowań i podziękowań składanych na ręce tych, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do poprawy pracy placówki. Dlatego właśnie Dyrektor ZS-P Paweł Bekus wręczył podziękowania rodzicom, którzy zawsze chętnie i z dużym zaangażowaniem wspierali szkołę. 

Ważnym momentem uroczystości było wręczenie nagrody dla najlepszego ucznia. Ufundowany przez Zakłady Mięsne „Aleksandria” komputer otrzymała uczennica klasy ósmej Iliana Sikora. Nagrodę wręczyła reprezentantka Zakładów Mięsnych pani Alicja Atłasik.

Po uroczystym wręczeniu świadectw ukończenia szkoły podstawowej i nagród rzeczowych dla zasłużonych uczniów, abiturienci w programie artystycznym pożegnali się ze szkołą. W przeplatanym piosenkami występie nie zabrakło  podziękowań adresowanych do rodziców, dyrekcji, nauczycieli oraz wszystkich pozostałych pracowników szkoły. 

W programie swój udział również miała klasa siódma, która w humorystycznych scenkach zawarła trudy ostatnich lat nauki i obdarowała swoich starszych kolegów pamiątkowymi prezentami.

Każdy rok szkolny jest dla uczniów swoistą, często wyboistą, drogą prowadzącą do celu, jakim jest promocja do następnej klasy i radość z nadchodzących wakacji. Wraz z zakończeniem roku szkolnego absolwenci zamykają pewien rozdział w swoim życiu i wkraczają tym samym w nowy, nieznany im jeszcze etap życia, będący już tylko krokiem przed wejściem w dorosłość.

Dziękujemy za wiele lat wspólnej nauki i doświadczeń. Powodzenia na nowych ścieżkach życia.

Galeria zdjęć

Ilona Marczak