KRAJOWA ODZNAKA JAKOŚCI ZA MIĘDZYNARODOWY PROJEKT ETWINNING „ACTS OF KINDNESS/ PEACEJAM”

Wakacje właśnie dobiegły końca i rozpoczynamy kolejny rok szkolny. A wraz z nim dobra nowina – mimo pandemii, nauczania zdalnego, a co za tym idzie, trudniejszych warunków w realizacji międzynarodowych projektów, nam to się udało. Projekt „Acts of Kindness/ Peacejam” został uznany za spełniający wszelkie warunki, by przyznać mu Krajową Odznakę Jakości.

Podczas jego trwania skupiliśmy naszą uwagę na zagadnieniach związanych z emocjami, życzliwością, zgłębialiśmy wiedzę na temat laureatów Pokojowej Nagrody Nobla, wspólnie świętowaliśmy World Down Syndrome Day, tworzyliśmy Kindness Boxes, nagrywaliśmy filmy, projektowaliśmy plakaty, powstał wspólny ebook czy interaktywna wystawa prac uczniów. Całoroczna praca uczniów od klasy II do VIII, ich kreatywne pomysły na realizowane zadania, prace wykonywane wspólnie z partnerami projektu, spotkania online i ogromne zaangażowanie wszystkich uczniów i partnerów zaowocowały trzecią w tym roku Krajową Odznaką Jakości za projekt eTwinning. Pozostałe dwie zostały przyznane za projekty „Change of habits” (realizowany w roku szkolnym 2019/20) oraz „Kartka dla Polski/ Postcard for Polish Independence Day 2020”. Przez cały rok pracowaliśmy też realizując projekt „Take me seriously”, który nie został jeszcze zamknięty. Za nami już 10 projektów, z czego trzy w tym roku szkolnym, dzięki którym w praktyce wykorzystujemy zdobyte w szkole umiejętności językowe, doskonalimy się pod względem informatyczno – technologicznym, poszerzamy swoje horyzonty i pokonujemy bariery w porozumiewaniu się z partnerami. 

Przed nami kolejne wyzwania i projekty, ciekawe rozwiązania, mnóstwo pomysłów i nowych znajomości. Zapraszamy do rodziny eTwinnerów 😊

Galeria prac projektowych

Linki do prac projektowych:

ZSP Aleksandria Nobel Peace Prize Mother Teresa – plik pdf – 193 KB.

https://www.storyjumper.com/book/read/98603136/-#

https://www.emaze.com/@AOTQOCOII/virtual-school

https://www.youtube.com/watch?v=SqHQRL_GoGs&t=23s

https://padlet.com/animoker12/58sq6vtf1xwp9cfh

https://view.genial.ly/60157fd01bd3060d78c6224b/horizontal-infographic-lists-zsp-aleksandria-school-day-of-nonviolence

https://docs.google.com/document/d/1DUYp8nKfXIHrsBie1QJUkLCrXSWA0GsH/edit

https://view.genial.ly/601fced211728e0d19282d60/interactive-image-interactive-image-school-day-of-nonviolence-and-peace

https://docs.google.com/document/d/1l9tbAXxffddbXa72BTKor5l42r4sm8B-_QfC7zOzHhw/edit

https://docs.google.com/presentation/d/1PLDN8cywqHSr5Jm3PO_72S4nhnD-5-r6c-WU2bVFySs/edit#slide=id.gd85decc9e1_0_20

Joanna Lewandowska