Dzień Marchewki

Wychowankowie naszego przedszkola zgodnie z zaplanowanym harmonogramem wydarzeń w miesiącu październiku świętowały Dzień Marchewki.  Celem głównym naszych działań było zwrócenie uwagi na walory odżywcze marchewki oraz kształtowanie nawyku spożywania tego warzywa.

W ten wyjątkowy dzień przedszkolaki przyszły ubrane do przedszkola na kolor pomarańczowy. W czasie zajęć  dzieci wysłuchały piosenki pt. ,,Na  marchewki  urodziny”, wiersza,  zagadek, dowiadując się jakie ważne witaminy i minerały posiada marchew. Następnie przedszkolaki eksperymentowały kulinarnie, przygotowując  pyszną surówkę i  sok.  Zwieńczeniem naszych zajęć  były działania plastyczne kształtujące przy tym małą motorykę, dzieci  rysowały marchewki od najmniejszej do największej oraz kolorowały sylwety marchwi. Wszystkie przedszkolaki zgodnie stwierdziły, że marchewka to jedno z ich ulubionych warzyw i będą ją spożywać w różnej postaci.

Galeria zdjęć

Urszula Cierniak