Code Week, czyli Europejski Tydzień Kodowania

W dniach 18.10 24.10.2021 uczniowie klas I- III dołączyli do EU Code Week, czyli Europejskiego Tygodnia Kodowania. Jest to oddolna inicjatywa promująca programowanie i umiejętności cyfrowe wśród uczestników. Główną ideą stojącą za wydarzeniem jest promowanie programowania poprzez pokazywanie młodzieży i dorosłym sposobów na realizację pomysłów przy pomocy kodu, rozwiewanie wątpliwości i mitów otaczających te umiejętności oraz gromadzenie zmotywowanych jednostek w celu wspólnej nauki. Dołączyliśmy do grona organizatorów i uczestników z wielu państw.

Inicjatywa Europejskiego Tygodnia Kodowania została zapoczątkowana w 2013 roku przez Młodych Doradców na rzecz Europejskiej Agendy Cyfrowej. Komisja Europejska wspiera Europejski Tydzień Kodowania w ramach strategii tworzenia jednolitego rynku cyfrowego.

Nauka kodowania pomaga wszystkim zrozumieć otaczający nas świat, który ulega ciągłym zmianom. Podczas zajęć inspirowałyśmy rozwój kodowania, myślenia obliczeniowego, by rozwijać nowe pomysły, poszukiwać kreatywnych, niekonwencjonalnych rozwiązań, wprowadzać innowacje na przyszłość, przygotowywać do pracy zespołowej.

Powstały na tę okoliczność “plac kodowania” – korytarz górny, w nowej części szkoły- pozostanie z nami do końca roku szkolnego. Będą się tam odbywały zajęcia kodowania i programowania zarówno cykliczne jak i doraźne. Zajęcia te dostarczają wiele emocji, wprowadzają element rywalizacji. Naszym celem jest również realizować formułę połączonych zadań kodowania z aktywnością ruchową.

Zapraszamy do fotorelacji.

Anna Ankowska