Humorystyczna wersja Kopciuszka według czwartoklasistów

W ramach pracy nad analizą i interpretacją wybranych baśni, czwartoklasiści opracowali i zaprezentowali na lekcji języka polskiego humorystyczną wersję Kopciuszka Wandy Chotomskiej. Poszczególne grupy przygotowały rekwizyty, kostiumy, a także elementy muzyczne, które znacznie uatrakcyjniły inscenizacje. Ta wersja Kopciuszka wydała się uczniom szczególnie bliska, dlatego że czyni z baśniowej bohaterki istotę zwyczajną, daleką od perfekcji, na co wyraźnie wskazuje morał opowiedzianej przez Chotomską historii:

„Nie pomoże dobra wróżka,
Gdy u panny brudna nóżka!”.

Dokonując inscenizacji „Kopciuszka”, czwartoklasiści wykazali się odwagą sceniczną i kreatywnością, co zaowocowało wyjątkowymi prezentacjami artystycznymi.

Galeria zdjęć

Sylwia Herman