Dzień Ziemi w przedszkolu

22 kwietnia jak co roku w naszym przedszkolu obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Ziemi. Święto to ma na celu promowanie ochrony środowiska i postaw ekologicznych. Tego dnia nasze dzieci przyszły ubrane w kolorach zieleni, który jest symbolem naszej planety. Nasze zajęcia rozpoczęliśmy od pogadanki na temat tego co kryje się w ziemi. Opowiedzieliśmy sobie o roślinach, zwierzątkach, skamieniałościach, szczątkach kości, jaskiniach i kopalniach. Dzieci dzieliły się swoimi spostrzeżeniami na temat zdrowej i chorej planety i odpowiednio dopasowywały właściwe obrazki. Kolejnym punktem naszych rozważań było segregowanie odpadów. Przedszkolaki doskonale wiedziały co oznaczają poszczególne kolory koszy i dzielnie wrzucały śmieci do odpowiednich pojemników. Ziemia to także żywioły.  ogień, woda, powietrze. Wspólnie dyskutowaliśmy o tym dlaczego są ważne w życiu człowieka i jak mogą być niebezpieczne. Ostatnim etapem naszych rozważań były zajęcia plastyczne. Starszaki pokolorowały i ułożyły wielkie puzlle przedstawiające kulę ziemską oraz wykonały pociąg z rolek i kapsli a maluszki stworzyły śliczne kapslowe kwiaty. Na zakończenie wspólnie zaśpiewaliśmy piosenkę „Ziemia wyspa zielona”.

Najważniejsze aby nasze przedszkolaki nigdy nie zapomniały o tym, iż Ziemia to dom, który obdarza nas ogromem bogactw i o który trzeba dbać.

Galeria zdjęć

Monika Fabiszewska