„Dzień bez plecaka” w naszej szkole

27 maja br., z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego, po raz pierwszy odbył się w naszej szkole, wymyślony przez Amerykankę Mongai Fankam, Dzień bez plecaka (z ang. „No backpack day”). Warto wspomnieć, że celem obchodów tego dnia jest nie tylko dobra zabawa, ale przede wszystkim zwiększanie świadomości dotyczącej problemów z dostępem do edukacji milionów uczniów w wielu zakątkach świata. Często zdarza się, że dzieci muszą chodzić do szkoły wiele kilometrów pieszo, trzymając rzeczy w rękach, ponieważ ich rodziców nie stać na plecak. Wbrew pozorom, tego dnia nie chodziło wcale o przybycie do szkoły bez plecaka i zostawienie w domu wszystkich niezbędnych w szkole rzeczy. Zabawa polegała właśnie na tym, aby korzystając ze swojej pomysłowości i wyobraźni, czymś ten plecak zastąpić i jednocześnie przynieść ze sobą wszystkie potrzebne przybory. Książki, zeszyty i inne artykuły szkolne można było spakować w dowolny, najlepiej oryginalny sposób. Uczniowie naszej szkoły wykazali się dużą fantazją i kreatywnością. Mogliśmy podziwiać książki i szkolne przybory zapakowane w koszyki sklepowe, lodówki turystyczne, wózki dla lalek, walizki, futerał na gitarę czy transportery dla zwierząt. Zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć dokumentującej przebieg Dnia bez plecaka. 

Galeria zdjęć

Wiktoria Herman – przewodnicząca SU