Wspaniały sukces naszej uczennicy – Wiktorii Herman

27 maja br. w Regionalnym Ośrodku Kultury w Częstochowie odbyła się uroczysta gala finałowa XXXIII Regionalnych Spotkań z Poezją i Prozą „Wrażliwość na słowa”. To jeden z najstarszych i największych konkursów recytatorskich/mówienia scenicznego w województwie śląskim. Na poszczególnych etapach konkursu rywalizowało ze sobą około 150 uczestników z subregionu północnego województwa śląskiego (powiatów: częstochowskiego, kłobuckiego, myszkowskiego, lublinieckiego, zawierciańskiego).

W finale wzięło udział 46 uczestników w trzech kategoriach wiekowych. Podczas gali, którą poprowadzili: Małgorzata Majer – dyrektor Regionalnego Ośrodka Kultury oraz Wojciech Kowalski – przewodniczący jury, aktor teatrów niezależnych – zwycięzcom i wyróżnionym wręczono dyplomy i nagrody.

Miło nam poinformować, że wśród laureatów konkursu znalazła się Wiktoria Herman – uczennica klasy 7 w Zespole Szkolno – Przedszkolnym im. Jana Kochanowskiego w Aleksandrii, która zdobyła pierwszą nagrodę w swojej kategorii wiekowej.

Przewodniczący jury zaznaczył, że poziom konkursu był bardzo wysoki, ale członkowie komisji konkursowej byli zgodni w wyborze laureatów, którzy  mieli okazję ponownie zaprezentować swój talent recytatorski podczas gali finałowej.

inf. własna