Kwiatowy Dzień Rodziny w Aleksandrii

W minione piątkowe popołudnie, 3 czerwca, w naszej szkole odbyło się niezwykłe spotkanie.  Uczniowie oraz nauczyciele we współpracy z rodzicami zorganizowali Kwiatowy Dzień Rodziny. Na terenie szkoły gościliśmy rodziców, dziadków i zaproszonych gości, wśród nich Panią Wicewójt Iwonę Lisek. Najważniejszym punktem programu były występy uczniów przedszkola oraz szkoły. Wszystkie dzieci zaprezentowały się wspaniale – tańczyły, śpiewały, odgrywały scenki. Gromkie brawa były nagrodą za występy. Przerywnikiem między występami była licytacja wybranych prac plastycznych uczniów klas 4-8. Prace młodszych dzieci można było kupić za dowolną kwotę wrzuconą do przygotowanej puszki. 

Oprócz występów artystycznych, każdy mógł skosztować w kwiatowej kawiarence smacznej kawy i słodkich wypieków, podarowanych na tę okazję przez rodziców. Swojska chata oferowała pajdę chleba ze smalcem, żurek i kiełbasę z grilla. Przygotowane stoiska sportowe cieszyły się powodzeniem. Nie było zaskoczeniem, że najbardziej oblegany okazał się dmuchany zamek oraz malowanie twarzy. Dzieci korzystały także ze stoiska fryzjerskiego, gdzie można było wybrać kolorowe warkoczyki. 

Nazwa naszego rodzinnego święta związana była z kwiatami. Rodzice z dziećmi, mogli wspólnie wykonać kwiatowe dekoracje – wianki i naszyjniki hawajskie. Kulminacyjnym momentem było rozstrzygnięcie konkursu na ,,najpiękniejszy wianek’’ – 6-osobowe jury wybrało zwycięzców, którzy otrzymali symboliczne nagrody i piękne dyplomy. 

Po długim okresie izolacji, wszyscy potrzebowaliśmy takiego spotkania. Każdy z nas tęsknił za rozmową i towarzystwem. 

Serdecznie dziękujemy wszystkim rodzicom, którzy aktywnie zaangażowali się w pomoc przy organizacji święta rodziny w Aleksandrii, w szczególności tym, którzy zorganizowali atrakcje kulinarne i artystyczne dla dzieci i dorosłych. Podziękowania kierujemy też do naszych Drogich Sponsorów, w tym największego darczyńcy – Pana Dariusza Moczarskiego oraz organizacji Ochotniczej Straży Pożarnej w Aleksandrii i Paniom z KGW w Aleksandrii.

Galeria zdjęć

Aneta Kościelniak Blukacz