INTEGRACYJNY DZIEŃ DZIECKA W ALEKSANDRII

1 czerwca, po dwóch latach przerwy z powodu pandemii, odbył się w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Aleksandrii Integracyjny Dzień Dziecka. Na imprezę zaprosiliśmy oprócz przedszkolaków, uczniów naszej placówki, dzieci z Ukrainy oraz dzieci i młodzież z niepełnosprawnościami z terenu gminy Konopiska, w tym członków stowarzyszenia Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych Ruchowo Ich Rodzin i Przyjaciół „Prometeus”. Swoją obecnością zaszczycili nas również przedstawiciele władz gminy i pracownicy GOPS w Konopiska.

W tym roku imprezę rozpoczęła część artystyczna, która odbywała się w nowej hali sportowej. Były to występy wokalne uczniów naszej szkoły, przedszkolaków oraz gości z Ukrainy. Swoje umiejętności taneczne zaprezentowali też zaproszeni goście, członkowie stowarzyszenia Prometeus porwali do tańca również publiczność. Pogoda dopisała i wszystkie atrakcje sportowe odbyły się na Orliku. Uczestnicy zmagali się w prostych konkurencjach sportowych. Za udział każdy uczestnik otrzymywał nagrodę.  Dla wszystkich najmłodszych uczestników uczennice szkoły zrobiły zwierzątka z baloników. Po wyczerpującym współzawodnictwie wszyscy udali się na zasłużony odpoczynek oraz poczęstunek. Na zakończenie zaproszeni goście otrzymali medale oraz upominki ufundowane przez Wójta Gminy Konopiska, które wręczała Z-ca Wójta Iwona Lisek i dyrektor szkoły-  Paweł Bekus.

Dzień upłynął w miłej i przyjemnej atmosferze, w duchu zdrowej, sportowej rywalizacji. Twarze uczniów i zaproszonych gości były roześmiane. Fantastycznie dopisała pogoda oraz humory wszystkich uczestników.

Dziękujemy wszystkim zaproszonym gościom i ich opiekunom za przybycie i wspólne dzielenie radości. Szczególne podziękowania składamy Panu Wójtowi Jerzemu Żurkowi za objęcie imprezy wsparciem i patronatem oraz naszym sponsorom- Firmie Aleksandria Dariusz Moczarski Sp. k. i Firmie Handlowo Usługowej “Beata” Beata Cuglewska.

Do zobaczenia za rok!

Galeria zdjęć

Barbara Czaja – Pankowska