Narodowe Czytanie w Konopiskach z udziałem naszych uczennic

W sobotę 10 września w Hali Sportowej w Konopiskach odbyła się, organizowana przez Gminną Bibliotekę Publiczną oraz Gminne Centrum Kultury i Sportu kolejna, 11 edycja Narodowego Czytania. W tym roku, Roku Romantyzmu Polskiego, reprezentanci szkół deklamowali wiersze Adama Mickiewicza, które ukazały się w, dającym początek polskiemu romantyzmowi, dziele „Ballady i romanse”. Przygotowane przez nauczycieli języka polskiego uczennice klasy ósmej naszej szkoły- Klaudia Binek i Wiktoria Herman, w niezwykle subtelny i zarazem  przejmujący sposób,  zaprezentowały jedną z najbardziej znanych ballad polskiego wieszcza- „Świtezianka”. Zwieńczeniem wspólnego czytania był występ Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk”.

                   

Karina Bekus