Wycieczka do Częstochowy

26 września uczniowie klasy trzeciej i drugiej wzięli udział w 9. międzynarodowym festiwalu filmowym. Projekcja filmu odbyła się w kinie studyjnym okf Iluzja w Częstochowie. Z bogatego repertuaru festiwalu wybraliśmy film pt. „ Biuro detektywistyczne Lassego i Mai. Tajemnica skorpiona”. To już trzecia część przygód młodych detektywów, rozwiązujących kryminalne zagadki, w które zostają uwikłani.  We współpracy,  w drodze dedukcji wpadają na trop przestępcy i ratują imprezę, na którą oczekują mieszkańcy miasteczka. Poznanie bohaterów tego filmu zachęciło uczniów do sięgnięcia po serię książek o tym samym tytule. Czytelnicy wspólnie z bohaterami  przeżywają niebezpieczne przygody i uczestniczą w zagmatwanych splotach zdarzeń.

Po seansie filmowym przeszliśmy Aleją NMP do Klasztoru Jasnogórskiego. Po drodze z zainteresowaniem obejrzeliśmy ławeczkę Piotr Machalicy,  fontannę – Dziewczynka z ptakami, jesienny park jasnogórski.  Podczas krótkiego spaceru wzdłuż wałów klasztornych  dzieci zapoznawały się z historią oraz znaczeniem tego sakralnego obiektu.

Galeria zdjęć

Anna Ankowska

Opiekę podczas wycieczki sprawowały: Aneta Blukacz, Tatiana Nocoń, Anna Ankowska