Studio nagrań i „Laboratorium przyszłości” w naszej szkole

Nowy rok szkolny, to dla uczniów zazwyczaj nowe wyzwania związane z nauką. W związku z otrzymaniem funduszy w ramach inicjatywy edukacyjnej, realizowanej przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, zakupiliśmy do naszej szkoły nowoczesny sprzęt. Ma on na celu budowanie wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka). Pozwoli to na prowadzenie zajęć w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.

Dzięki tym funduszom, mogliśmy zakupić m.in. profesjonalny sprzęt estradowy – (głośniki, mikroporty, mikser i okablowanie), na którym uczniowie będą mogli zaznajomić się z elementami obsługi nagłośnienia, nagrywania i przetwarzania plików dźwiękowych, a także sprzęt do rejestracji audiowizualnej – (aparat fotograficzny z dedykowanym gimbalem i mikrofonem bezprzewodowym), który pozwoli na nagrywanie m.in. wywiadów, reportaży oraz ich montażu.

Na zajęciach we wrześniu, uczniowie zapoznali się z obsługą aparatów i kamer, a także zgłębiali tajniki przygotowywania wymienionych gatunków dziennikarskich.

Dariusz Herman