Warsztaty ,,Sprzątanie Świata”

7 października  2022 r. uczniowie klas I- III  Naszej Szkoły uczestniczyli w zajęciach  warsztatowych pt.: ,, Sprzątanie Świata”, które  przeprowadziła przedstawicielka Ośrodka Edukacyjnego Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Śląskiego w Kalinie.

Zajęcia rozpoczęły  się pogadanką połączoną z prezentacją  o rodzajach śmieci i sposobach ich selekcjonowania, po której dzieci  miały okazję segregować odpady i umieszczać je we właściwych pojemnikach. Uwiecznieniem tego wydarzenia było posadzenie  na terenie placu szkolnego trzech sadzonek  modrzewia,  podarowanych przez przedstawicielkę ośrodka oraz  uczestnictwo uczniów w akcji ,,Sprzątania Świata”, która polegała na porządkowaniu terenu wokół szkoły.

Mamy nadzieję, że takie zajęcia poprawią świadomość młodego pokolenia o szkodliwości wyrzucania śmieci w miejscach do tego nie przeznaczonych.

Galeria zdjęć

Longina Jeziorska