14.10.2022 – Dzień Edukacji Narodowej

W piątek, 14 października 2022r. w Zespole Szkolno – Przedszkolnym im. Jana Kochanowskiego w Aleksandrii obchodziliśmy potrójne święto: Uroczystość Dnia Edukacji Narodowej, Dzień Patrona naszej szkoły oraz Pasowanie Pierwszoklasistów.

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej, dyrektor P. Bekus złożył życzenia wszystkim pracownikom oświaty i wręczył podziękowania i nagrody nauczycielom oraz pracownikom obsługi i administracji. Wiele ciepłych i miłych słów popłynęło w kierunku naszych nauczycieli i wszystkich pracowników szkoły z ust obecnej na uroczystości z-cy wójta Gminy Konopiska p. Iwony Lisek. Na uroczystości gościliśmy również wielu innych zaproszonych gości m.in. emerytowanych nauczycieli, radnych i sołtysów naszej miejscowości, Księdza Proboszcza, przedstawicieli Rady Rodziców, a także rodziców tegorocznych pierwszoklasistów.

Głównymi bohaterami tego dnia byli oczywiście pierwszoklasiści z klasy 1A i 1B, którzy pięknie zaprezentowali się przed  publicznością i przekonali wszystkich, że są gotowi podjąć się obowiązków ucznia. Złożyli uroczyste ślubowanie i zostali pasowani przez Pana Dyrektora na uczniów klasy pierwszej naszej szkoły.

Był to dzień pełen emocji i wrażeń zarówno dla uczniów klas pierwszych jak również dla ich rodziców i wychowawców.
Życzymy pierwszakom wielu sukcesów, rodzicom pociechy ze wspaniałych dzieci, a wszystkim nauczycielom i pracownikom oświaty satysfakcji i dalszych sukcesów w pracy zawodowej.

Galeria zdjęć

Magdalena Prusaczyk
Longina Jeziorska