Jesień kolorowa, a w przedszkolu smacznie i zdrowo! – Dzień Śliwki.

W poniedziałek, 24 października w przedszkolu obchodziliśmy Dzień Śliwki. Celem zajęć było poznanie wartości odżywczych śliwek, kształtowanie przekonania o konieczności spożywania warzyw i owoców, kształtowanie nawyków prozdrowotnych, rozwijanie kompetencji w zakresie nauk przyrodniczych oraz współdziałanie w zespole.

W tym dniu motywem przewodnim zajęć była śliwka. Dzieci wysłuchały tematycznego wiersza gdzie głównym bohaterem był ten owoc, następnie wspólnie z nauczycielem uczestniczyły w rozmowie dotyczącej aktualnej pory roku. W trakcie zajęć dużo radości  sprawiło dzieciom poznanie śliwek wielozmysłowo. Przedszkolaki dotykały, wąchały, porównywały wielkość i koloryt owoców. Miały także możliwość degustacji śliwek, poznania ich budowy oraz odmian. Ponadto dzieci uczestniczyły w tematycznych zabawach ruchowych oraz konkurencjach sportowych. Wykazały się w tym dniu umiejętnościami plastycznymi, ćwiczyły koncentrację oraz pamięć wzrokową.

Podczas obchodów Dnia Śliwki najwięcej satysfakcji sprawił dzieciom udział w zajęciach kulinarnych. W trakcie których przedszkolaki wraz z nauczycielem przygotowały ciasto śliwkowe, które zostało przekazane Panu Kucharzowi do upieczenia.

Następnego dnia dzieci z ochotą przystąpiły do degustacji swojego wypieku.  Dzień upłynął w atmosferze radości, zabawy i nauki !

Galeria zdjęć

Angelika Sokołowska