Bieg Niepodległości w Aleksandrii

W  piękne, słoneczne, sobotnie przedpołudnie, w 104 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, dokładnie stu czterech uczestników stanęło na starcie czwartej edycji „Biegu Niepodległości w Aleksandrii”. Wśród licznie zebranych przed budynkiem ZS-P w Aleksandrii biegaczy, znalazły się osoby w bardzo różnym wieku, od kilkulatków do seniorów, gotowych w ten symboliczny sposób oddać cześć niepodległej ojczyźnie. Uczestników biegu tradycyjnie bardzo ciepło powitali przedstawiciele organizatorów tj. inicjator całego wydarzenia – ks. proboszcz Jacek Szczecina oraz dyrektor szkoły Paweł Bekus. Na tegoroczną ceremonię uroczystego rozpoczęcia biegów, z pozdrowieniami dla mieszkańców, przybył gościnnie Przewodniczący Rady Gminy Konopiska Edward Bałdyga, który wraz z zebranymi, przy akompaniamencie grającego na trąbce pana Janusza Ankowskiego, odśpiewał Mazurka Dąbrowskiego. Po podniosłym wykonaniu hymnu państwowego rozpoczęła się część sportowa wydarzenia. Biegi odbywały się, w zależności od wieku zawodników, na kilku dystansach, a najdłuższa trasa liczyła około 3 km. Bezpieczeństwa na trasie pilnowali druhowie strażacy z OSP w Aleksandrii, którzy zabezpieczali newralgiczne miejsca dróg lokalnych. Dużym wsparciem mentalnym dla biegaczy były pozdrowienia i doping wychodzących na trasę mieszkańców Aleksandrii oraz dodatkowe kalorie, które w formie lotnego poczęstunku przygotowali Państwo Majer, przy swojej przyozdobionej w barwy narodowe posesji. Na mecie wszyscy zawodnicy nagradzani byli gromkimi brawami, a wśród osób pozdrawiających wycieńczonych biegaczy był również Wójt Gminy Konopiska Jerzy Żurek, który postanowił w ten sposób wesprzeć i przekazać słowa uznania uczestnikom patriotycznego święta w Aleksandrii. Po krótkim odpoczynku i uzupełnieniu utraconych płynów i kalorii w przygotowanym przy plebanii punkcie cateringowym, uczestnicy wydarzenia zebrali się wokół ogniska, aby wspólnie z prowadzącym ks. Jackiem Szczeciną, zaśpiewać najbardziej znane polskie pieśni patriotyczne. Zwieńczeniem tej radosnej i podniosłej atmosfery listopadowego święta była dekoracja zwycięzców biegu i wszystkich biegaczy, którzy odebrali okolicznościowe medale i  dyplomy z rąk wójta Jerzego Żurka, ks. Jacka Szczeciny i dyrektora szkoły Pawła Bekusa. 

Organizatorzy biegu pragną serdecznie podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do udanego przeprowadzenia wydarzenia, w szczególności: Druhom strażakom OSP w Aleksandrii, Paniom z KGW w Aleksandrii, Policjantom z Komisariatu w Blachowni, Nauczycielom i Pracownikom ZS-P w Aleksandrii, oraz sponsorom: Firmie Aleksandria Dariusz Moczarski Sp. k. oraz Pani Beacie Cuglewskiej – Sklep Odido w Aleksandrii.

Galeria zdjęć

Paweł Bekus