Wyjazd przedszkolaków do kina

28 listopada dwie grupy przedszkolne wraz ze swoimi wychowawczyniami w ramach programu ,,Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej” wybrały się do kina na bajkę pt. ,,Gordon i Paddy” podejmującej tematykę – Ja i inni.

Na wstępie odbyła się prelekcja, podczas której rozmawialiśmy o tym , że każdy z nas jest inny, czy to z wyglądu, charakteru czy swoich upodobań. Potem wyjaśniliśmy sobie jak łatwo jest nam kogoś oskarżyć, jeżeli nie wiemy o nim wszystkiego. Po czym zaproszono przedszkolnych widzów do obejrzenia seansu filmowego o niezwykłej przyjaźni myszki i komisarza ropucha, którzy łączą swoje siły by chronić mieszkańców lasu. W trakcie śledztwa prowadzonego w sprawie zaginionych orzechów, komisarz Gordon spotyka Paddy , której umiejętności i bezbłędny węch mogą posłużyć w dochodzeniu. Gdy Gordon decyduje się odejść na emeryturę, Paddy staje się nową strażniczką lasu. Bohaterowie dzięki współpracy uczą się czegoś nowego i nawet doświadczony komisarz przekonuje się, że pozory mylą i każdy zasługuje na zaufanie.

Ostatnim punktem pobytu w kinie był udział w warsztatach plastycznych.  Bogatsi o nowe doświadczenia i wciągnięci w świat kulturalnych doznań, wróciliśmy do przedszkola na smaczny obiad.

Galeria zdjęć

Urszula Cierniak