EUROWEEK 2022

W dniach 04-08.12.2022 grupa 24 uczniów klas VIII pod opieką wychowawcy kl. VIII a p. Beaty Nowak oraz nauczycielki jęz. angielskiego Joanny Lewandowskiej, rozwijała swe kompetencje językowe i społeczne na warsztatach językowych Euroweek Szkoła Liderów w Długopolu Dolnym. Głównym celem obozu jest wzmacnianie pewności siebie w posługiwaniu się językiem angielskim, rozwijanie kreatywności, pokonywanie bariery w mówieniu oraz rozwijanie kompetencji społecznych, które po pandemii wydają się być osłabione.

Młodzież, pracując z wolontariuszami z różnych krajów, m.in. z Peru, Włoch, Francji czy Gruzji, miała szansę pracować nad rozwijaniem swoich umiejętności językowych, ale też nad kreatywnością, umiejętnością pracy w grupie, publiczną prezentacją wypracowanych efektów, brali udział w scenkach czy pokazie umiejętności i sprawności językowej. Był też czas na wycieczkę do Kłodzka w celu zwiedzenia Twierdzy, spacer po okolicy, zabawy integracyjne na świeżym powietrzu. Dużym przeżyciem było też zwiedzanie Muzeum Piosenki Polskiej w Opolu, gdzie oprócz wrażeń związanych z odbiorem muzyki, uczniowie wraz z opiekunkami nagrali w profesjonalnym studiu przebój „Bałkanica” zespołu Piersi. Nie zabrakło też dyskoteki na zakończenie obozu.

Młodzież przywiozła ze sobą mnóstwo wrażeń, wspomnień, nowych znajomości i, miejmy nadzieję, pewność siebie, która zaprocentuje podczas czekającego ją egzaminu ósmoklasisty i na kolejnych etapach coraz bardziej dorosłego życia.

Galeria zdjęć

Joanna Lewandowska