Wspólne dekorowanie pierników

Grudzień to okres przedświąteczny, który nierozerwalnie łączy się z pieczeniem pierników i ich zapachem. Również w naszej szkole nie mogło tego zabraknąć. Przedświąteczna atmosfera sprawiła, że uczniowie naszej szkoły dekorowali pierniki jadalnymi ozdobami, kolorowym lukrem przy dźwiękach najpiękniejszych kolęd, piosenek świątecznych i dołożyły wszelkich starań, by ich ciasteczka prezentowały się jak najpiękniej. Cudownie i kolorowo udekorowane pierniki znalazły się na kiermaszu szkolnym gdzie wszyscy mogli skosztować albo zabrać do domu, aby ozdobić nimi swoją choinkę.

Pierniki o różnych kształtach oraz wzorach, a także lukier w różnych kolorach, zostały upieczone i przygotowane przez Panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Aleksandrii Aleksandrę Gola oraz Annę Ankowską, które pomagały nam w pracy, służyły radą, za co składamy im serdeczne podziękowania. Dziękujemy również rodzicom, którzy chętnie zaangażowali się w przygotowanie pierniczków. Przedświąteczny czas skłania do spotkań oraz chwili refleksji. Warto czasem w pędzie zatrzymać się, rozejrzeć dookoła, uśmiechnąć się do swojego dziecka i cieszyć się razem z nim z rzeczy drobnych.

Galeria zdjęć

Agnieszka Kotarska